Sepetim(0 ürün)
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Bir bebeğin yıllık ortalama tükettiği ürünlerin arasında açık ara en yüksek tüketim bebek bezidir. Bu nedenle doğal olarak bebek bezi seçimi de ailelerin son derece özen gösterdikleri konularında başında yer almaktadır. Bebek bezi araştırmasında ailelerin karşısına onlarca farklı seçenek çıkabilmektedir. Bunlardan bir tanesi olan külot bez, hareket etmeyi seven aktif çocuklar için birebirdir. Hareket etmeyi seven çocuğunuzun altını açmak artık büyük bir dert halini aldıysa ve daha pratik bir çözüm arıyorsanız, külot bezlerin sunduğu pratikliği değerlendirebilirsiniz.

Külot Bez Nedir?

Bebeklerin ilk aylardan sonra oldukça aktif bir şekilde hareket etmesi, ebeveynler açısından büyük bir sıkıntı halini alabilmektedir. Bu zorluklardan birisi de, aktif bir şekilde hareket eden bebeğin altının değiştirilmesidir. Özellikle yürüme evresine geçen çocuklarda bez değişimi işlemi pratikliğini kaybeder. Bu aşamada aileler daha pratik bir yol olan külot bezleri tercih etmektedirler.

Bebek bezlerinin daha aktif hareket eden çocuklar için üretilmiş şekli olan külot bezler, bez değiştirmeyi ebeveynler açısından çok daha pratik hale getiren bir seçenektir. Klasik bebek bezlerinin aksine, külot bezleri değiştirmek için bebeğinizi yatırmanız gerekmez. Bebeğiniz ayakta bile olsa, aynı bir külot gibi bezi çıkarabilir ve yenisini kolaylıkla giydirebilirsiniz.

Lastikli bir bel yapısına sahip olan külot bezlerin, bantları bulunmamaktadır. Bu açıdan kullanımı daha pratiktir ve alt açma işlemini daha kolay bir hale getirmektedir. Aileler özellikle yolculuklarda veya dışarıda geçirdikleri bir günde alt açma işlemini kolaylaştıran külot bezleri bu yüzden tercih ediyorlar.

Külot Bez Neden Tercih Edilmelidir?

Külot bezler pratik bir kullanım sunan bebek bezleridir. Bu açıdan klasik bantlı bebek bezlerini değiştirmek konusunda sıkıntı yaşayan aileler, külot bezlerin pratik kullanım imkânlarını değerlendirmektedirler.

Külot bezlerin kullanımının neden tercih edilmesi gerektiğini incelersek;

  • Külot bezleri değiştirmek, bantlı klasik bebek bezlerine göre çok daha kolaydır.
  • Külot bezler aktif bebeklerin altını değiştirmek için tasarlanmıştır.
  • Külot bezler bebeklere daha rahat hareket etme imkânı tanır.
  • Külot bezler rahatlık açısından kullanışlıdırlar.
  • Külot bezler bebeklerin gece uykusunda bile kullanılabilir.
  • Külot bezler bebeklerin cildine kuruluk sunar.
  • Külot bezlerin bebeğin vücudunu kavrama yeteneği, klasik bebek bezlerine göre daha yüksektir.
  • İnce bir yapıda oldukları için, klasik bebek bezleri gibi kıyafetlerin altında belli olmaz.
  • Doğru beden tercihi yapıldığında külot bezlerde sızdırma ve akıntı problemi hemen hemen hiç yoktur.
  • Bebekleri psikolojik olarak tuvalet eğitimine hazırlar.

Külot bezlerin sunduğu pratiklik, aileleri bez değişimi derdinden de kurtarmaktadır. Bu sayede hareket etmeyi seven bebeğinizin altını değiştirmek artık sizin için bir işkence halini almayacak.

Külot Bez Hangi Yaş Aralığındaki Bebek/Çocuklarda Kullanılabilir?

Külot bezler genellikle aktif bir şekilde hareket etmeye başlayan çocuklar için tercih ediliyor. Bu nedenle prematüre veya yenidoğan bebek bezleri külot bez şeklinde üretilmiyorlar.

Bebekler ilk aylarda hareket kabiliyetlerini henüz kazanmadıkları için, aileler bez değişimini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. Fakat ilerleyen evrelerde hareket kabiliyetini büyük oranda kazanan bebeklerin altını açma konusunda aileler de sıkıntı yaşamaya başlayabiliyorlar. Bu yüzden prematüre ve yenidoğan haricinde külot bezleri kullanmanız mümkündür.

Külot bezler 4-9 kg ile 15-25 kg arası bebekler için üretiliyor. Aktif bir şekilde hareket etmeye başlayan bebeğinizin altını değiştirmek artık sizin için bir sıkıntı halini almaya başladıysa veya daha pratik kullanıma sahip bir bebek bezi arayışındaysanız, külot bezleri kullanmayı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Külot Bez Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için külot bez seçerken ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, doğru beden tercihini yapmaktır. Farklı yaş ve kilodaki bebekler için farklı külot bez seçenekleri bulunmaktadır. Külot bezlerin bebeklerin vücudunu kavrama yeteneği oldukça yüksek olduğundan, külot bez çok sıkı veya çok bol olmamalıdır.

Esneyebilen bel ve bacak lastiklerinin, bebeğinizin hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde olduğundan emin olmak gerekiyor. Bu yüzden yaş ve kilo oranına göre bebeğinize en uygun bedeni tercih etmek, külot bez seçimindeki en önemli detay olacaktır.

Külot bezler farklı tasarımlara sahip olabilmektedir. Genellikle klasik bez görünümündeki külot bezleri aileler kış aylarında kullanmayı tercih ederken, daha özgün tasarımlara sahip olan külot bezler ise bebeklere yaz aylarında giydiriliyor. Bu sayede bebeğinizin yalnızca külot beziyle yaz aylarında özgürce hareket etmesine imkân tanıyabilirsiniz.

Külot bezlerin nefes alan bir yüzeye sahip olması gerekmektedir. Özellikle hareket kabiliyeti son derece yüksek bebeklerin, hareket ederken cildinin nefes alması ve kuru kalması son derece önemlidir. Bu açıdan külot bezlerin hem yumuşak bir dokuya sahip olmasına, hem de nefes alan bir dış yüzeyi bulunmasına dikkat etmekte yarar vardır.

Sleepy Külot Bezin Sunduğu Özellikler

Sleepy külot bezlerde farklı tasarımlara yer veriyoruz. Sleepy Jeans külot bezler ve Sleepy klasik külot bezler, ailelerin her dönem aktif bir şekilde hareket eden bebeklerinin altını değiştirmesini kolay bir hale getirmektedir. Sleepy Jeans külot bezleri özellikle yaz aylarında daha şık bir görünüm için tercih edebilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzu yaz aylarının sıcak günlerinde ekstra kıyafetler giydirerek bunaltmaktan da kurtulmuş olursunuz.

Sleepy külot bezlerinde nefes alan bir dış yüzeye yer verilmiştir. Bebeğiniz oynarken veya yürürken külot beziyle özgürce hareket edebilir, cildi hava alan Sleepy külot bez sayesinde sürekli kuru kalır. Bu da bebeğinizin cildinin tahriş olmasının ve bakteri oluşturmasının önüne geçer. Aynı zamanda hava alan dış yüzey, Sleepy külot bezleri bebeğinize gece uykusunda bile giydirmenize olanak tanıyacaktır.

Sleepy külot bezleri doğal bambu ve saf su ile dokunmuştur. Emiş gücü yüksektir ve koku ile sızdırma problemi görülmemektedir. Paraben, renklendirici, losyon, parfüm gibi kimyasallar içermez ve hipoalerjeniktir. Doğal olan ve hiçbir kimyasal madde içermeyen Sleepy külot bezleri bebeğinize gönül rahatlığıyla giydirebilirsiniz.

Sleepy külot bezleri bebeklerin bedenleriyle mükemmel bir uyuma sahiptir. Hareket etmeyi seven bebeğinizin vücuduna kolay bir şekilde uyum sağlar, esnek bantları onun bel ve bacak bölgesini sıkmadan rahat hareket etmesine imkân tanır. Sleepy külot bezi yanlardaki bantlı bölgeden yırtarak çıkarabilir, bez değişimini pratik bir şekilde bebeğiniz ayaktayken bile gerçekleştirebilirsiniz.

Sleepy külot bezlerinde 5 ayrı beden seçeneği bulunmaktadır. Aileler bu seçenekler arasından doğru beden tercihini gerçekleştirerek, katı yiyeceklere geçen bebeklerin bezlerinde yaşanan sızdırma sorununu tamamen ortadan kaldırabilirler.

WhatsApp Görüşmesi Başlat